fbpx
machine-vision-warsztaty-informatykow-lubuskich

Zautomatyzowana kontrola jakości umożliwia wytwarzanie produktów najwyższej klasy.

Automatyczna kontrola przeprowadzana jest w linii, tzn. w parze z przedmiotami poruszającymi się na taśmie produkcyjnej gdzie możliwa jest równoległa weryfikacja dwóch przedmiotów.

Technologia oprogramowania w module Machine Vision jest bardzo złożona, natomiast podstawowa bazowa sekwencja wykorzystywana w systemie do wykonywania zdefiniowanych zadań automatyzacji sprowadza się do podstawowego algorytmu: system Machine Vision wyzwalany jest do przechwytywania obrazu, gdy część lub partia towaru znajduje się tuż przed nim, następnie obraz przetwarzany jest równolegle przez wiele skomplikowanych algorytmów funkcji, które wydobywają z niego kluczowe dane.

Na koniec procesu system komunikuje dane wynikowe z systemami nadrzędnymi, dane wynikowe mogą mieć bardzo prostą strukturę jak np. informację powodzenie/niepowodzenie, tak aby można było dzięki nim podejmować kolejne skomplikowane działania decyzyjne.

Działania decyzyjne obejmują uruchomienie kolejnych mechanizmów takich jak np. zatrzymanie linii produkcyjnej, odrzucenie partii towaru lub podanie nowych zdefiniowanych sekwencji dla sterowania automatyką robota na linii produkcyjnej.